Розвиток наукового та творчого мислення студента в умовах трансформації освітнього процесу

Опубліковано: Четвер, 30 травня 2019

seminar kuratoriv 01 29 травня 2016 року у ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» відбувся семінар кураторів на тему: «Розвиток наукового та творчого мислення студента у навчально-виховному процесі».

Цілі семінару:
- удосконалити форми і методи роботи кураторів, забезпечити обмін досвідом;
- надати можливість кураторам висловити власну точку зору на проблеми, що мають місце у навчально-виховному процесі;
- сформувати стратегію впливу на поведінку студента в сучасному освітньому середовищі;
- покращити якість складання планів роботи кураторів на 2019-2020 навчальний рік.

Ініційований заступником директора з виховної роботи Потаповою Н. О., семінар проводився у форматі круглого столу, модератором виступила голова методичного об’єднання кураторів – Тайлакова О. В.

У ході заходу присутні викладачі мали змогу зробити аналіз правової бази, що використовується у роботі куратора. Верещак С. С. детально охарактеризувала відповідні зміни законодавства, озвучила ряд корисних рекомендацій щодо заповнення журналу куратора академічних груп у наступному навчальному році.

seminar kuratoriv 03 seminar kuratoriv 02

Викладачі жваво обговорили законодавчі нововведення, запропонували більш прискіпливо розглядати та усувати будь-які прояви булінгу та мобінгу.

У позитивній, «зарядженій енергією» атмосфері, учасники семінару обговорили розроблену стратегію спонукання студентів до підвищення рівня наукової та творчої активності. Тайлакова О.В. звернула увагу викладачів на виявлений потенціал першокурсників.

Як свідчать дані проведеного аналізу, студенти набору 2018-2019 н.р. на протязі першого та другого семестру брали активну участь у олімпіадах, конкурсах, квестах, інших заходах на рівні коледжу і на рівні міста та області.

У ході конструктивної дискусії викладачі дійшли до спільної думки – студентів слід більш активно залучати до роботи малої академії наук України, міжнародних науково-практичних інтернет-конференцій, науково-дослідницьких конференцій, що проводяться на базі коледжу (регіону).

Учасники семінару обговорили способи осучаснення форм і методів виховної роботи в умовах трансформації освітнього процесу. Жукова Ю. А. звернула увагу присутніх на особливості проведення гурткової роботи у реаліях сьогодення, узагальнила раціональні шляхи збалансування навчальної та виховної роботи, що проводиться у коледжі. Викладачі одноголосно підтримали запропоновану нову концепцію позааудиторної роботи - проведення засідань гуртка, виховних годин, зустрічей куратора зі студентами групи тощо.

seminar kuratoriv 04 seminar kuratoriv 05

Навчально-методичний семінар кураторів було проведено у формі мітапу. У ході розгляду кожного питання визначеного порядку денного, викладачі вели жвавий діалог, виражали власну точку зору, висловлювали пропозиції та побажання щодо планування та організації виховної роботи у наступному навчальному році.

seminar kuratoriv 06 seminar kuratoriv 07

Учасники отримали пам’ятки-рекомендації, нові знання, а головне, позитивні емоції і натхнення на нові професійні звершення.

Викладачі економічних дисциплін
О.В. Тайлакова та Ю.А. Жукова

Перегляди: 2110