Мовно-літературний батл «Таємниці слова»

Опубліковано: П'ятниця, 21 лютого 2020

mova batl 01

21 лютого Міжнародний день рідної мови.

Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови. Щорічно українська мова активно розширює поле свого функціонування. Усе більше представників молодшого покоління відчувають причетність до рідної мови та культури.

Сьогодні у бібліотеці коледжу під гаслом «Як парость виноградної лози, плекайте мову…» викладачами української мови та літератури Спічак О.М. та Бойко Н.С. було проведено Мовно-літературний батл «Таємниці слова» зі студентами спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

mova batl 02

Мета заходу спрямована на розвиток пізнавального інтересу студентів до рідної мови, кмітливості, зорової пам`яті , інтелекту, спостережливості, творчих здібностей; виховання почуття поваги до історичного минулого нашої країни та любові до художньої літератури та рідної мови.

Студенти мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, шляхом виконання різноманітних лінгвістичних завдань: «Лінгвістичний редактор», «Стародавня Україна», «Мовне асорті», «Словограй», «Прислів`я-перевертні», «Скрабл», «Таємничий напис», «Сторітелінг», у ході яких повторили і закріпили норми орфоепії, орфографії, граматичне та лексичне значення окремих частин мови та літературних понять. Протягом проведення заходу студенти дійшли висновку, що рідна мова – це запорука існування народу та нації.

Мовні цікавинки
(пізнавальна інформація для загального розвитку)

1. Французькі дослідники встановили, що вперше людина заговорила приблизно 300 тисяч років тому. Саме тоді у гомо-сапієнса сформувався мовний нерв.
2. Батьківщиною мови , як і самої людини, сучасні вчені уважають район Танганьї у Східній Африці.
3. У Європі майже півмільярда жителів , які спілкуються 120 мовами.
4. Французька мова була офіційною в Англії неповних 600 років.
5. Єдиним алфавітом, поміж усіма світовими у якому відсутнє розрізнення великих і малих літер – є грузинський алфавіт.
6. Найважчою мовою світу вчені визнають ампле, якою розмовляють на острові Нова Гвінея. В цій мові міститься 69 тисяч дієслівних форм доконаного виду і 860 форм недоконаного виду.
7. Англійський король Георг I не знав жодного слова англійською мовою.
8. «Найбалакучіші» люди – бразильські жінки, котрі промовляють до 58 слів за хвилину. Зате фінські чоловіки за хвилину промовляють лише по 10-12 слів.
9. Рекордсмен серед поліглотів світу – німець Людвіг Густава Шютца знав 270 мов світу.
10. Український прозаїк, драматург, поет, мовознавець Іван Франко знав 14 мов; український поет Павло Тичина – 18 мов; видатний український вчений-філолог, перекладач Агатангел Кримський – понад 60 мов.
11. Коти мають у своєму «лексиконі» понад 100 різноманітних звуків, тоді як шимпанзе тільки 32.
12. Крокодили – єдині хижаки на землі, які не мають язика.

Викладачі української мови та літератури
Спічак О.М. та Бойко Н.С.

Перегляди: 246

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya