Пам’ять Героїв Небесної Сотні

Опубліковано: П'ятниця, 21 лютого 2020

nebesna sotnja 02

А сотню вже зустріли небеса
Летіли легко, хоч майдан ридав…
Із кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав.

18-20 лютого – шоста річниця розстрілів на Майдані. Ті дні стали одними з найтрагічніших в історії сучасної України.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

20 листопада 2020 року на честь шостої річниці Пам’яті Героїв Небесної Сотні викладачами історії Денисенко В.В. та Василенко І.В. було проведено ряд заходів «З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави».

nebesna sotnja 01

В рамках заходу викладачі, спільно зі студентами перших курсів ,провели у групах першокурсників освітні бесіди присвячені Пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Викладачі Денисенко В.В., Василенко І.В.

Перегляди: 311

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya