День Європи в Україні

Опубліковано: Субота, 16 травня 2020

ukr evropa 01

З 2003 року згідно з Указом президента «Про День Європи» у третю суботу травня відзначають День Європи!

Україна – єдина держава — не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи!

Тож з нагоди цього свята, після консультації, викладач української літератури Бойко Н.С. провела зі студентами ІІ курсу гру-асоціацію «Європейська Україна».

ukr evropa 02

Методичною метою гри було актуалізувати належність України до простору західноєвропейської цивілізації, акцентувати на гармонійних зв’язках України та Європи.

Завдання гри: за допомогою вправ на розвиток абстрактного мислення здійснити огляд українських місць, локацій і пам’яток, назви яких асоціюються з європейськими містами, визначними пам’ятками та локаціями; на основі фактів з географії, історії, мистецтва пояснити походження таких назв; звернути увагу на спорідненість українських пам’яток та локацій із західноєвропейськими; розвивати асоціативне мислення, як спосіб навчання, що дозволяє розширювати кругозір та емоційний інтелект; крім асоціативного, залучити логічне, абстрактне, творче, інтуїтивне мислення учасників гри; удосконалювати навички роботи в команді, в міні групах; пробуджувати інтерес до поглибленого знайомства з визначними пам’ятками природи та культури України, усвідомлення їх національної цінності; формувати повагу до надбань західноєвропейської цивілізації.

Види завдань гри:

• Асоціативний «кущ»

ukr evropa 03

Суть завдання – підібрати до поняття певну кількість асоціацій; після цього пояснити, як ці асоціації пов’язані з основним поняттям (тобто встановити асоціативні зв’язки).

• Асоціативні пари

ukr evropa 04

Суть завдання – дібрати до поняття асоціацію, яка дає змогу утворити асоціативну пару: за схожістю (зима – сніг), за суміжністю в просторі (зима – ковзанка), за суміжністю в часі (зима – Різдво), за контрастом (зима – літо).

• Візуальні асоціації

ukr evropa 05

Суть завдання – пояснити, як можуть асоціюватися зображення, що представлені на слайді, із певним визначеним поняттям.

• Катена (від лат. catena – ланцюжок)

ukr evropa 06

Суть завдання – за допомогою певної кількості асоціацій зв’язати між собою два вихідні поняття (наприклад, «книга» і «море»: книга – читання – дозвілля – відпочинок – море).

ukr evropa 07

Другокурсники були поділені на команду хлопців і дівчат, команди отримали однакову кількість балів, а, отже, перемогла дружба!

Дякую за гру групі «ReНовація» та Катерині Єлесиній.

Викладач української літератури Наталія Бойко

Перегляди: 676

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya