День Конституції України

Опубліковано: Четвер, 25 червня 2020

konstitucia 01

28 червня 1996 року, о 9 год. 18 хв, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію – нормативно–правовий акт держави (Основний закон), який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов'язки громадян.

Тому сьогодні 25 червня 2020 року. напередодні свята на честь Основного закону України, після консультації з предмета «Українська література», ми пригадали цікаві факти про Конституцію:

- упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проєктів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців. Міжнародна спільнота привітала ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі;

konstitucia 01

- кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє;

konstitucia 01

- у 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.

konstitucia 01

- у 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.

konstitucia 01

А потім провели Jeopardy гру «Дивовижі України» від групи «РеНовація».

Методичною метою даної гри було становлення свідомих громадян України шляхом поглиблення знань молодого покоління про визначні природні, історичні, культурні, спортивні та наукові надбання, якими славиться український народ в Європі та світі.

konstitucia 01

Завдання гри:
- актуалізувати знання учнів з української історії, що стосуються видатних історичних дат, діячів та подій вітчизняного минулого;
- повідомити про оригінальні винаходи українських вчених, які служать людям в усьому світі;
- пригадати визначні досягнення українських спортсменів, які сприяли створенню позитивного іміджу України на європейській та світовій арені;
- розповісти цікаві факти про пам’ятки української природи, які відзначаються своєю унікальністю та є привабливими для туризму;
- виховувати патріотичні почуття, національну гідність та прагнення поглибленого ознайомлення з кращими надбаннями українського народу.

konstitucia 01

Студентів було поділено на команди хлопців та дівчат. Серед студентів було обрано двох членів журі: Новака Віктора, студента групи МХ9119 та Кондратюк Дарія, студентка групи ГЗ9119, які сумлінно рахували бали команд.

konstitucia 01

Команди по черзі обирали категорію та запитання в ній; вибір запитання здійснювався в довільному порядку з будь-якої категорії на розсуд команди.

Команда хлопців ще на початку гри вирвалася вперед та виборола перемогу з рахунком 110:300.

Вітаю переможців та дякую за особливу активність Москалюку Олексію, студенту групи ГЗ9119, Корольову Дмитру, студенту групи МХ9119, Красуляк Яні, студентці групи МПД9119.

Викладач української літератури Наталія Бойко

Перегляди: 579

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya