Міжнародний день прав людини

Опубліковано: Вівторок, 08 грудня 2020

den prav ludini 01

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинався з одними й тими ж питаннями, які надалі були окреслені та узагальнені в цілісне поняття - права людини. Це сталося з абсолютно природних міркувань, оскільки всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію, коли розклад сил за тими чи іншими причинами змінювався, а суспільство все ж прагнуло до деякої стабільності.

У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи та житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі свободу совісті та рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості й торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права містять свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.

Після закінчення Другої світової війни та спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародна спільнота постаралася об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

den prav ludini 01

У цей День студенти та викладачі відділення «Право та землеустрій» приєднуються до цієї ініціативи і бажають всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх стосовно наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Завідувач відділення «Право та землеустрій» Олена Вітовщик

Перегляди: 256

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya