Скажемо «НІ!» булінгу!

Опубліковано: Четвер, 28 лютого 2019

buling 01 Сьогодні все частіше в навчальних закладах звучит слово «Булінг». У перекладі з англійської мови означає травлю, залякування, знущання . Більшість людей іноді «підколюють» свої близьких, друзів інколи і батьків, але якщо це відбувається у ігровій та дружній формі, такі образи, як правило, не наносять шкоди. Інший випадок, коли жарти стають образливими, злими та постійними , вони перетворюються в знущання і їх необхідно припинити.

buling 02 buling 03

Студенти нашого навчального закладу вирішили обговорити проблему агресивної поведінки у суспільстві і сказати «Ні!» булінгу. 28 лютого 2019 року викладачами відділення «Правознавство та землевпорядкування» Вітовщик О.А., Верещак С.С. та Новаковською О.А. організовано і проведено відкритий виховний захід за інтерактивною технологією опрацювання дискусійних питань з використанням методу «круглий стіл», з елементами тренінгу.

Розпочато зустріч грою «біла ворона», за допомогою якої було змальовано принцип булінгу, студенти проаналізувати психічний стан як булерів так і ображеної сторони.

buling 05 buling 06

За допомогою програми Word Cloud систематизовано основні, ключові поняття зустрічі.

Викладачем Верещак С.С. разом зі студентами визначено основні поняття та шість фактів булінгу . Метод «відкритий мікрофон» сприяв активізації учасників зустрічі , вислухати кожного, провести лікбез по обговоренню видів булінгу та відповідальності за цькування.

Вітовщик О.А. більш детально зупинилась на роз'яснення діючого законодавства, щодо відповідальності за систематичне цькування в освітньому процесі та звернула увагу на зміст поняття бездіяльності.

buling 04 buling 07

Момент розпізнання критичної ситуації є важливим для вчасно реагування та допомоги жертві травлі, саме тому викладачем Новаковською О.А. було проведено опитування серед студентів різних відділень коледжу . Хочеться відмітити результат аналізу анкет. Головне те, що ознак булінг у в навчальному закладі не виявлено, але є проблеми у студентів з довірою, оскільки більшість не бажає ділитися своїми переживаннями, щодо особистих конфліктів. Аналіз таких анкет обговорено викладачами разом зі студентами, що дозволило виділити 5 способів протистояння булінгу і на закріплення проведено тренінгові ігри (вправи) , для зняття агресивного стану.

buling 09 buling 08

Студентами коледжу продовжується робота над двома науковими розробками, саме по вивченню конфліктів, агресії, цькування в студентському житті у різних площинах, а результати проведеного круглого столу є одним із показників дослідницької роботи.

Бажаємо успіхів студентам при написанні наукової роботи, а студенти Новокаховського агротехнологічного коледжу кажуть «Ні!» агресії та булінгу.

Викладач юридичних дисциплін Верещак С.С.

Перегляди: 2395