uken
Open menu

seminar kuratoriv 2015 01 13 листопада 2015 року у ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ» пройшов семінар кураторів за темою «Організація виховної роботи куратора з адаптації першокурсників».

Семінар проводився у форматі «Круглого столу» в дружній атмосфері, що надало змогу для щирого обміну не тільки досвідом, а й думками.

Проблема адаптації студентів на першому курсі в вузі перебуває сьогодні в центрі уваги багатьох дослідників і практиків, що працюють у сфері освіти.

В нашому коледжі це питання також є пріоритетним, адже встановлено, що ефективність, успішність навчання багато в чому залежить від можливостей студента освоїти нову середу, в яку він потрапляє, вступивши до ВНЗ.

seminar kuratoriv 2015 02 seminar kuratoriv 2015 03

Питання актуальності даної теми освітлювала модератор засідання голова циклової комісії кураторів Бокіна Є.О.  Вона доповіла про наслідки поганої адаптації студентів, серед яких зриви у навчальній діяльності, відрахування з навчальних закладів, антисоціальні вчинки, правопорушення та навіть самогубства.

Куратор групи ЗВ 9115, Новаковська О.А., відмітила, що важливим аспектом реалізації успішної адаптація першокурсника полягає в її своєчасності, адже саме на першому курсі формуються ставлення студента до навчання, до майбутньої професійної діяльності, продовжується активний пошук себе.

Важлива роль на першому етапі відводиться куратору, який допомагає студентам адаптуватися до нових для них спеціальних умов. Із цією метою необхідно проводити адаптаційні тренінги, масові заходи (концерти, екскурсії, вечори відпочинку). Така робота допомагає зменшити показники тривожності студентів-першокурсників. З’являються перші ознаки здорових, успішних колективних груп. На думку Новаковської О.А. на першому курсі повинна переважати установка однакового підходу до всіх студентів. Першокурсника необхідно навчити вчитися.

seminar kuratoriv 2015 04 seminar kuratoriv 2015 05

Куратор групи ОЕ9115, Тайлакова О.В. наголосила на тому, що першокурсникам бракує не тільки різних навичок і вмінь, які необхідні у вузі для успішного оволодіння програмою, а також елементарних навичок самостійного життя без батьківської опіки. Поділилась своїм практичним досвідом стосовно форм та методів успішної адаптації, навела приклади тестів для кращого пізнання студента-першокурсника, його життєвих планів й інтересів, рівня самооцінки, здатність до свідомої саморегуляції поведінки.  Також, Тайлакова О.В. презентувала різні форми керівництва академічною групою, та їх доцільність відповідно до курсу навчання.

Куратор групи юристів-першокурсників ПЗ9115, Борт О.П. запропонувала методику адаптації студентів шляхом реалізації їх творчих здібностей. Відповідно до цієї методики куратор повинен вирішити низку задач:  
-    створення сприятливих умов для розвитку особистості студентів,
-    вільне і повне розкриття їх здібностей,
-    розвиток групової згуртованості,
-    підтримання позитивного психологічного клімату в колективі,
-    розвиток навичок ефективної міжособистісної взаємодії,
-    підвищення рівня впевненості в свої силах.

На прикладі проведених заходів Борт О.П. продемонструвала можливі шляхи вирішення питання успішної адаптації студентів.

seminar kuratoriv 2015 06 seminar kuratoriv 2015 07

Учасникам семінару був представлений досвід викладача підготовчих курсів Політицької В.В., яка викладає математику. Вона розповіла про особливості навчальної та виховної роботи з слухачами курсів. Представлена презентація «Підготовчі курси як фактор успішної адаптації першокурсників» в якій зазначила, що підготовчі курси є найбільш дієвим методом адаптації в навчальному закладі.

Заступник директора з виховної роботи Потапова Н.О. підвела підсумки  І етапу адаптації першокурсників коледжу, подякувала учасникам семінару за активну роботу.

    Голова циклової комісії кураторів Бокіна Є.О.

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal