XХI Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика

Опубліковано: Вівторок, 10 листопада 2020

jacik 2020 01

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Петро Яцик — відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. З кінця 50-х років минулого століття почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проєктів української діаспори. За багатолітню меценатську діяльність Петра Яцика нагороджено «Почесною відзнакою Президента України» у 1996, а до 80-ліття — орденом князя Ярослава Мудрого Указом Президента України Л.Д.Кучми.

Він заснував Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів» і був його почесним президентом. Саме Петро Яцик виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу.

jacik 2020 01

За традицією, конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика.

9 листопада, у рамках декадника циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання, було проведено у дистанційному режимі на платформі Zoom у формі відеоконференції I (вишівський) етап XХI Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

jacik 2020 01

У конкурсі брали участь студенти спеціальностей: 081 «Право» (ПР9119, ПР9120), 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 073«Менеджмент» (МПД9120), 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (ЕІ9120).

Викладачі української мови та літератури
Олена Спічак та Оксана Косінова.

Перегляди: 425

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya