Показове бінарне онлайн-заняття з української мови та літератури

Опубліковано: Четвер, 12 листопада 2020

kocubinski 01

11 листопада, у рамках декадника циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін та фізичного виховання, викладачами-словесниками Оксаною Косіновою, Оленою Спічак та Надією Потаповою у дистанційному режимі на платформі ZOOM, у формі відеоконференції, зі студентами спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 073 «Менеджмент» (МПД 9120) проведено показове бінарне онлайн-заняття за легендарною повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих предків».

Методична мета заняття була направлена на відпрацювання методики проведення бінарної форми заняття із застосуванням методів і прийомів інтерактивного навчання, спрямованих на розвиток соціально-особистісних компетенцій студентів.

kocubinski 01

Викладач української літератури Оксана Косінова запропонувала розглянути твір М. Коцюбинського в інтермедіальному аспекті, який передбачає акцентування уваги на взаємодії кодів (або медій) різних мистецтв, зокрема літературного і музичного, зазначивши, що про мистецьку синкретичність (єдність) говорили ще древні філософи. Викладач підкреслила, що всі образи твору надзвичайно музичні, неначе зіткані з фольклорних пісень та мелодій і показала це на прикладі музичної характеристики кожного образу.

З метою розвитку вміння аналізувати прозовий твір, формування дослідницьких здібностей студентів, вміння знаходити текстові взаємовпливи та розрізняти їх, використовувалися такі форми роботи: «Віртуальна подорож до музею М. Коцюбинського», гра «Музичний калейдоскоп», презентація «Характеристика образів Івана та Марічки», інтерактивна літературна вправа «Вільне письмо», робота у сесійних залах.

kocubinski 03

Викладач української мови Олена Спічак разом зі студентами досліджували художню мову повісті «Тіні забутих предків». Адже, мова у творі становить найсуттєвішу рису народу, його характеру, світогляду, способу мислення і життя. Тому вживання місцевої лексики та синтаксичних конструкцій — це вкрай необхідний засіб відтворення колориту Гуцульщини, її духу. Дивна лексика не заважає сприйняттю, вона заворожує, бере у полон музикою слова.

Використовуючи діалектизми, автор змушує читача побачити гори, ліси й тих, хто їх населяв, очима гуцулів, у яких склався власний погляд на природу і світ.

kocubinski 03

(Маржинка – худоба, крисаня – чоловічий капелюх, любас (любаска) – кохана людина, челідина – жіноцтво, днински – щоденно, негура – туман, ватра – вогнище, флєшка – пляшка, силянка – жіноча прикраса на шию, заполочь – кольорові нитки для вишивання, крашениці – штани).

З метою формування навичок правильного розуміння діалектизмів, розвитку фонетичного слуху, комунікативно-мовленнєвих вмінь, використовувалися наступні форми роботи: «Фрейм-блок», «Онлайн-бібліотека», пошукова робота, «Візуальна орфографія», «Лінгвістичне спостереження».

kocubinski 03

Аспект мистецької поліфонії був доповнений розглядом текстової взаємодії з образотворчим мистецтвом, який презентувала викладач зарубіжної літератури Надія Потапова. Разом зі студентами вона представила творчі роботи, які вразили красою карпатських краєвидів.

Викладачі української мови та літератури
Оксана Косінова та Олена Спічак,
викладач зарубіжної літератури Надія Потапова.

Перегляди: 442

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LiveinternetВідправити в Livejournal

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya