Останні три роки — роки викликів для освіти в Україні. Пандемія коронавірусу, а зараз повномасштабна війна, суттєво обмежили можливість студентів фізично відвідувати заклади освіти й тим самим підштовхнули освітян до пошуку нових форматів навчання.
Більшість закладів освіти, що були змушені переміститись з окупованих росією територій на підконтрольні Україні території, перейшли на дистанційну форму навчання.
Як подолати недоліки дистанційки та виклики війни та організувати в закладі освіти якісне змішане навчання?
Що таке змішане навчання (blended learning)?
У загальному розумінні змішане навчання — це таке навчання, за якого частина пізнавальної діяльності здобувачів освіти відбувається на занятті під безпосереднім керівництвом викладача, а інша — у самостійній роботі з електронними ресурсами.
Є кілька варіантів «змішування» і один із них поєднання очної форми з дистанційною.
Саме таким шляхом відбувається освітній процес у ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного», який згідно з наказом МОН був переміщений до м. Кропивницький на базу Кропивницького аграрного фахового коледжу ще у квітні 2022 року.
Так, 23.11.2024 р. директор ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ», викладач спеціальних дисциплін Олександр ГРЕБІНЧАК провів відкрите заняття з дисципліни «Сільськогосподарські машини» на тему «Машини для хімічного захисту рослин» для студентів 4 курсу спеціальності 208 «Агроінженерія». Заняття проходило в лабораторії «Експлуатація машин та обладнання» (ЕМО) Кропивницького аграрного фахового коледжу. Заняття відвідало 26 студентів. Також були присутні 6 викладачів коледжу, що перебувають територіально в м. Кропивницький. 13 викладачів були присутніми через програму для організації відеоконференцій «Zoom».
Викладач розповів присутнім на занятті про методи та способи хімічного захисту рослин (ХЗР), агротехнічні вимоги при ХЗР, правила охорони праці й техніки безпеки при використанні отрутохімікатів для ХЗР.
Викладання матеріалу супроводжувалося презентацією, що містила необхідні фото та відео. Особливо цікавою для присутніх була інформація про використання агродронів в сільському господарстві та системи «Паралельного водіння» за допомогою GPS- навігації.
Запрошений на дане відкрите заняття викладач Кропивницького аграрного фахового коледжу Олександр МАЛАШКЕВИЧ (який є завідувачем лабораторії «ЕМО» і надав її для проведення даного заняття) також пояснив та наочно продемонстрував присутнім систему «Паралельного водіння». При цьому був проведений запуск навчального агродрона. В кінці заняття викладач Олександр ГРЕБІНЧАК провів контроль засвоєння нового матеріалу студентами шляхом тестування.
Висловлюємо подяку в.о. директора Кропивницького аграрного фахового коледжу Інні НОВІКОВІЙ та викладачу Олександру МАЛАШКЕВИЧУ за допомогу у проведенні даного відкритого заняття.
Директор коледжу, викладач спеціальних дисциплін Олександр ГРЕБІНЧАК