logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Вивчення нагальних потреб сучасної енергетичної галузі з метою оновлення освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Вивчення нагальних потреб сучасної енергетичної галузі з метою оновлення освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Основною метою моніторингу та періодичного перегляду освітньо-професійної програми є підтвердження її актуальності, з урахуванням розвитку електроенергетичної галузі знань і попиту на ринку праці, підвищення якості та результативності організації освітнього процесу, задоволення потреб здобувачів фахової передвищої освіти та роботодавців.

Щорічний перегляд освітніх програм відбувається за участю студентів, роботодавців, викладачів, які надають інформацію щодо змістовності та організації освітнього процесу.

23 травня 2024 року відбулося засідання робочої групи з розробки та постійного розвитку освітньо-професійної програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Склад робочої групи: Людмила Рибакова – голова групи, завідувач відділення агроінженерії, енергетики та інформаційних технологій, Михайло Тодоріко – член робочої групи, голова циклової комісії, Лариса Назарова – член робочої групи, заступник директора з навчальної роботи. На засідання були запрошені: Марія Гордецька — завідувач навчально-виробничих практик, Віктор Іхно — студент 4-го курсу, групи ЕІТ9120, Сергій Сулима — начальник зміни Укргідроенерго та Валентина Зубенко – доцент кафедри гідротехнічного будівництва, водної та електричної інженерії Херсонського державного аграрно-економічного університету, кандидат технічних наук.

vibir el 01

Сергій Сулима, проаналізувавши блок обов’язкових освітніх компонентів ОПП та каталог вибіркових освітніх компонентів минулого року, зазначив, що наразі для України актуальна альтернативна енергетика, тому доцільно ввести в навчальний план освітню компоненту «Поновлювальні та альтернативні джерела енергії».

Також, після закінчення воєнного стану в країні, розпочнеться процес відновлення енергосистеми, тому на ринку праці сьогодні мають попит працівники з ремонту та обслуговування електричних мереж та релейного обладнання. Необхідно розширити компетентності з автоматики й систем управління й увести у відповідні освітні компоненти вивчення газотурбінного обладнання та малих модульних реакторів. Враховуючи те, що ці питання дуже динамічні й галузь швидко розвивається, тому необхідно увесь час тримати руку на пульсі.

Як відомо, в Україні вже декілька років працює ринок електроенергії, то напевно, вивчення економіки електроенергетичної галузі також є актуальним завданням. Щодо електропостачання, це також цікаве питання – зауважив Сергій Сулима, яке можна розглядати саме в аграрній області, для достатньо великих фермерських господарств. Саме тут в якості джерела альтернативної енергії може використовуватись біопаливо. Тому знання машин і обладнання біопаливної енергетики також на сьогодні є актуальною компетентністю для майбутнього фахівця електроенергетичної спеціальності.

Михайло Тодоріко поділився з присутніми інформацією щодо проблеми, яка виникає у випускників закладів освіти під час працевлаштування на роботу, яка пов’язана з обслуговування сонячних електростанцій, річ у тому, що сьогодні потрібні спеціалісти, які б мали знання щодо роботи з сонячною панеллю, з напругою понад 1000 вольт. Напруги панелей з часом збільшуються, а спеціалісти з обслуговування таких панелей відсутні.

Також, з метою підготовки конкурентоспроможних фахових молодших бакалаврів, Валентина Зубенко внесла пропозицію включити в навчальний план вивчення дисципліни «Енергетичний менеджмент», а Марія Гордецька звернула увагу присутніх на необхідність укладання угод з новими базовими підприємствами та оновлення переліку тем дипломних проєктів, враховуючи специфіку освітньо-професійної програми.

vibir el 03

Підбиваючи підсумки, робоча група прийняла рішення внести зміни в освітньо-професійну програму, враховуючи пропозиції присутніх і розширити кількість вибіркових освітніх компонентів з чотирьох до шести.

Заступник директора з навчальної роботи Лариса Назарова

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10