Проєктивні методики як засіб саморегуляції

Опубліковано: Середа, 07 квітня 2021

kub 01

Основним завданням психологічної служби є не тільки діагностика й корекція негативних змін здобувачів освіти під час переходу від підліткового до юнацького, а й забезпечення їх ефективними засобами саморегуляції. Вони є різні. «Куб, дробина, квіти» тематика нашої зустрічі 6.04.2021.

Зупинимось на малюванні як одному з прийомів саморегуляції. Останнім часом проєктивні методики широко використовуються як самостійна форма терапії або як додаток до інших видів групової терапії, що базуються на гуманістичній теорії особистості. Л.С.Виготський надавав виключно важливого значення дитячому малюванню не тільки для зняття страхів, неврозів, але і як важливому засобові вираження себе, своїх переживань, називаючи його графічною мовою, бо дитина малює не тільки те, що усвідомлює, а й те, що переживає.

kub 01

В чому ж цінність малювання?
1. Зображаючи переживання, людина може «відрегулювати» їх на папері та тим самим механічно звільнятися від турбот, негативних емоцій, пригнічення, комплексів, які знижують наповненість самоцінності. Механізм малювання може виступати запобіжним клапаном, що знижує внутрішній тиск, який загрожує руйнуванню, знижує впевненість у своїх силах.
2. Малювання дає можливість працювати з думками й почуттями, які здаються нездоланними.
3. Малювання – особливий вид комунікації, який дає можливість розповісти про себе таке, що сказати словами людина виразити не може.
4. Малювання сприяє формуванню почуттів внутрішнього контролю і порядку, встановленню системи дій і тим самим полегшує організацію діяльності та поведінки.
5. Малювання сприяє кращому самовираженню особистості, підсиленню власної самоцінності, загостренню емоцій, спостережливості.
6. Особливо цінним на перших порах є малювання в групах, бо взаємне читання малюнків дає можливість зрозуміти, що і в інших людей такі ж або подібні проблеми, і тим самим підвищує впевненість у собі, можливості подолання труднощів.
7. Ігровий характер малювання, виключаючи переживання відповідальності за її результати, забезпечує концентрацію тільки на сюжеті та максимальності самовираження, а й покращує психічне та фізичне здоров’я.

Психолог коледжу Вікторія Жакун

Перегляди: 160

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya