uken
Open menu

 

icon pdfНормативно-правові документи щодо працевлаштування випускників

 

icon pdfЛист МОН № 1/9-216 від 28 квітня 2015 р. "Щодо працевлаштування випускників вищих навчальних закладів"

 

icon pdfЛист МОН № 1/9-309 від від 26.06.2015 р. "Роз’яснення щодо питань працевлаштування випускників ВНЗ"

 

icon pdfПостанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 р. № 216 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. № 992"

 

icon pdfРекомендації щодо організації самостійного пошуку роботи випускниками ВНЗ

 

icon pdfІнтернет-ресурси з пошуку роботи

 

NEUVOO - міжнародній онлайн ресурс для пошуку роботи, який безкоштовно збирає вакансії з сайтів пошуку роботи, рекрутингових агентств і бірж праці.

Детальніше...

 

icon pdfОбласний банк перспективної потреби в сезонній робочій силі на підприємствах та господарствах Херсонської області на 2016 рік

 

icon pdfІнформація про потребу в тимчасовій робочій силі на підприємствах та господарствах Херсонської області станом на 01.08.2016

 

 

Діяльність підрозділу щодо сприяння працевлаштуванню студентів та випускників

В ВСП «Новокаховський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету» для сприяння працевлаштування студентів та випускників створено структурний підрозділ сприяння працевлаштуванню. Для створення сектору з працевлаштування стало розпорядження Кабміну «Про підвищення рівня працевлаштування випускників вищих навчальних закладів».

Основні завдання підрозділу

  1. Проведення постійного аналізу попиту і пропонування на ринку праці фахівців, підготовку яких здійснює вищий навчальний заклад.
  2. Налагодження співпраці з державною службою зайнятості, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, які можуть бути потенційними роботодавцями для випускників і студентів.
  3. Забезпечення координації дій з центральними та місцевими органами виконавчої влади, службами зайнятості і підприємствами, установами та організаціями (роботодавцями) щодо оптимального узгодження реальних потреб ринку праці та ринку освітніх послуг.
  4. Інформування випускників і студентів вищого навчального закладу про вакантні місця на підприємствах, в установах та організаціях, що відповідають їх фаховій підготовці (спеціальності).
  5. Здійснення спільно з державною службою зайнятості моніторингу працевлаштування випускників за місцем їх проживання.

У майбутньому співробітники центру планують також налагодити тісну співпрацю з обласною службою зайнятості, потенційними роботодавцями та постійно інформувати випускників і студентів про наявність вакантних місць на підприємствах й фірмах області. 
Заплановані зустрічі з успішними випускниками коледжу, проведення профорієнтаційних семінарів з техніки пошуку роботи сред студентів випускних груп.

Саме створення таких підрозділів не може вирішити проблеми безробіття молодих спеціалістів, а тільки сприяти і допомагати у правильному пошуку роботи. Адже у процесі пошуку роботи безробітна молодь стикається із певними психологічними труднощами. Їхньою причиною є відсутність в особи внутрішньої готовності до активних дій, невміння змінити попередні установки, мотивація поведінки в нових ринкових умовах.

За теперішніх умов ринкової економіки не можливо організувати направлення на роботу випускникам, як за радянських часів. А особливо ситуація, яка склалася на ринку праці в районних та обласних центрах. У сільській місцевості випускникам вищих навчальних закладах практично неможливо працевлаштуватися так як, більшість місцевих господарств є банкрутами, фабрики та заводи припинили своє існування.

Ефективним способом подолання безробіття на селі є орієнтація сільської молоді на підприємницьку діяльність та на самозайнятість. Таким чином, розв'язати проблеми зайнятості молоді можна тільки шляхом цілеспрямованих систематизованих і скоординованих дій.

Основні напрями роботи центру:

  • співпраця з роботодавцями, які потребують робочу силу, а також в організації зустрічей з роботодавцями та колишніми безробітними, які успішно знайшли роботу чи заснували власний бізнес;
  • забезпеченя широкого висвітлення позитивного досвіду засобами масової інформації;
  • постійний огляд та аналіз попиту і пропозицій на ринку праці фахівців, яких готує вищий навчальний заклад;
  • запровадження в програмах навчальних закладів курсів з техніки пошуку роботи;
  • проведеня інформативних та навчальних семінарів та тренінгів щодо можливостей працевлаштування, активізації власних зусиль у вирішенні проблем зайнятості та підвищенні самооцінки.

Метою даного підрозділу щодо сприяння працевлаштуванню є надання студентам, а особливо студентам-випускникам з районних та обласних центрів інформаційної допомоги щодо майбутнього пошуку роботи та підвищення професійної їхньої компетентності.

Особливе місце у профадаптації студентів займає короткий, але дуже корисний курс «Техніка пошуку роботи», який фахово проводиться фахівцями міського центру зайнятості. Під час таких тренінгових занять слухачі набувають навички активного пошуку роботи, знайомляться з останніми новинками та можливостями, які надає Державна служба зайнятості. Всі напрями спрямовані на вирішення та упередження проблем працевлаштування випускників коледжу, надання нової спеціальності студентам-випускникам, та інше.

У Центрі зі студентами працюють працівники міського центру зайнятості, проводяться консультації, а також працівники центру зайнятості допомагають із профорієнтацією. Окрім того, в холі демонструють відео ролики про робітничі професії, на стендах можна прочитати інформацію про роботодавців, яких планують час від часу запрошувати на зустрічі зі студентами. Молоді спеціалісти мають змогу переглянути фото вакансій, профорієнтаційний мотиваційний термінал, стенди з пропозиціями роботи, описами професій, паспортами підприємств.

Окрім цього у центрі представлена економічна карта Херсонщини, барометр професій, періодичні видання про можливості працевлаштування, каталоги про успішних підприємців, роботодавців, профорієнтаційні буклети тощо. Також молодь має змогу працювати за комп'ютерами з підключенням до мережі Інтернет і доступом до сайтів із пошуку роботи. Студенти можуть робити огляд вільних вакансій на сайтах центру зайнятості, а також створювати своє резюме для пошуку вакансії, яка їх зацікавила.

Центр ділового студента дасть студентам об'єктивну інформацію, що коїться за межами університету на ринку праці. Центр сприяє поширенню інформації студентам щодо наявності вільних вакансій підприємств та організацій.