logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Кримінальна відповідальність в освітній сфері за колабораційну діяльність

Кримінальна відповідальність в освітній сфері за колабораційну діяльність

Болючою для суспільства сьогодні є тема юридичної відповідальності за колабораційну діяльність. Зважаючи на актуальність проблеми, викладачі юридичних дисциплін Олена ВІТОВЩИК та Катерина ТАРАБАКА 09.10.24 року організували й провели онлайн захід «Кримінальна відповідальність в освітній сфері за колабораційну діяльність».

Спікери провели дослідження стандартів освіти держави-агресора, законодавства, пов’язаного з їхнім впровадженням, практики застосування такого законодавства в контексті кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність за впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти та у своїй роботі використали матеріали діяльності учасниць Української Гельсінської спілки з прав людини, що є найбільшою асоціацією правозахисних організацій України Наталії МИЛЮХІНОЇ, Олександри КОЗОРОГ та Мирослави ЛАВРІНОК.

kolaboraciya 02

З позиції українського законодавства організація освітнього процесу за стандартами держави-агресора кваліфікується як колабораційна діяльність, що є однією із форм державної зради, належить до кримінальних правопорушень, вчинення яких обумовлено наявністю збройного конфлікту та окупації частини території.

kolaboraciya 03

Положення міжнародного гуманітарного права покладають обов’язки на державу-окупанта співпрацювати з законними державними та місцевими органами влади для забезпечення функціонування закладів освіти. Але по факту російська федерація в порушення міжнародного гуманітарного права створює на окупованих територіях незаконні адміністрації, до складу яких входять новостворені органи управління освітою. Держава-окупант незаконно використовує матеріально-технічну базу закладів освіти України для провадження освітньої діяльності за російськими стандартами. З цією метою видаються розпорядження про утворення закладів освіти, призначаються керівники, проводиться набір педагогічні працівники, весь освітній процес переводиться на стандарти освіти російської федерації, що передбачає російську мову викладання, російські підручники, систему оцінювання та ідеологічний складник.

kolaboraciya 04

У 2023 році з’явилися перші обвинувальні вироки за ч. 3 ст. 111-1 КК України – впровадження стандартів освіти держави-агресора, інші кримінальні провадження перебувають на стадії розслідування або в процесі судового розгляду.

kolaboraciya 06

Дії, які визнавались судами такими, що спрямовані на впровадження стандартів освіти:

  • виконання посадових обов’язків, які містились в посадовій інструкції, що була складена згідно з вимогами законодавства держави-агресора;
  • вручення сертифікатів про закінчення навчання у навчальному закладі;
  • підбір педагогічних кадрів, організація та направлення педпрацівників на курси;
  • затвердження надбавок і виплата заробітної плати працівникам, складання табелів обліку робочого часу;
  • підготовка приміщення навчального закладу до навчального року;
  • організація прийму студентів/учнів, проведення зустрічей з батьками;
  • отримання від окупаційної влади навчальних підручників, співпраця з міністерством освіти держави-агресора щодо акредитації та ліцензії навчального закладу;
  • організація та підписання договору про співробітництво в освітній, науково-технічній (та ін.) діяльності з освітніми закладами держави-агресора;
  • планування та організація навчального процесу за законодавством рф, впровадження методики навчання;
  • впровадження російської мови як офіційної.

kolaboraciya 07

Громадяни України, які допомагають державі-агресору в цих діях, завдають шкоди національним інтересам України та є співучасниками злочинних планів російської федерації зі знищення української ідентичності.

Неминучість відповідальності для освітян-колаборантів та їх повне усунення від системи освіти в Україні є вимогою суспільства, що підтримується українською владою. Враховуючи суспільні настрої та обов’язок держави здійснювати кримінальне переслідування, вести мову про прощення освітян-колаборантів є викликом. Прощення за колабораційну діяльність не сприймається суспільством як допустимий крок та не входить до державної концепції відновлення деокупованих територій.

kolaboraciya 05

Повернення тимчасово окупованих територій та здобуття Україною повної перемоги у міжнародному збройному конфлікті з російською федерацією є лише питанням часу. Ейфорія від перемоги зміниться на складний післявоєнний період, що оголить соціальні проблеми та стане випробуванням на згуртованість українського суспільства.

kolaboraciya 08

Тож працюємо на перемогу! Всі знання та навички, які ми всі разом здобуваємо кожного дня, стануть в пригоді для розбудови вільної, незалежної й демократичної держави.

Викладачі юридичних дисциплін Олена ВІТОВЩИК, Катерина ТАРАБАКА

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10