Саме це питання та юридичні аспекти такого виду покарання як смертна кара обговорювалися сьогодні учасниками кіноклубу для студентів спеціальності «Правознавство» «LAWYERS’ FILM CLUB».
Дивилися фільм «Судити по совісті» про життя Браяна Стівенсона, звичайного афроамериканця, який вирішив присвятити своє життя благій справі. В юному віці головний герой картини зіткнувся з повсюдною несправедливістю, в тому числі з сегрегацією щодо чорношкірого населення — ці події вплинули на подальший вибір Браяна: переживши період юнацтва, Стівенсон вступив в елітний університет, а закінчивши навчання, став кваліфікованим юристом. Тепер він має намір займатися справами, пов'язаними з незаможними верствами населення, які не мають коштів на те, щоб найняти собі гідного адвоката. Браян зіткнеться з нерозумінням і презирством, проте завдяки стоїцизму і мужності продовжить рух по наміченому шляху...
На тлі переглянутого фільму говорили про історію смертної кари в Україні: Існування смертної кари в українському Кримінальному Кодексі було однією з основних претензій Ради Європи до нашої країни. Тож, стративши за роки незалежності понад 600 своїх громадян, Україна опинилася на вістрі жорстокої критики як держава, що не надто переймається проблемою виконання міжнародних зобов'язань, добровільно взятих на себе. 30 грудня нарешті було проголошено рішення Конституційного Суду України за конституційним поданням 51 народного депутата України, яким смертну кару визнано такою, що суперечить Конституції України.
Стратити не можна помилувати. Хто з нас не пам'ятає цієї дитячої задачки з мультика: Куди поставити кому? На жаль, зараз відповідь на це питання видається не таким однозначним, як у дитинстві ... Питання в тому, чи потрібна вона зараз. Дати однозначну відповідь неможливо. Студенти прийшли до висновку, що це те питання, на яке не можна сказати «Так» або «Ні» для всього світу. Його необхідно розглядати окремо для кожної держави.
Викладачі юридичних дисциплін Олена ВІТОВЩИК та Ірина КОВАЛЬЧУК