Щороку 8 травня Україна разом із європейською спільнотою відзначає День пам’яті та перемоги — день, коли ми вшановуємо мільйони жертв Другої світової війни, віддаємо шану всім, хто боровся з нацизмом, і згадуємо про високу ціну, заплачену за мир.
Ця дата є символом не святкування перемоги, а пам’яті, скорботи й переосмислення. Вона нагадує, що людство має вчитися на трагедіях минулого, аби не допустити їх знову.
Друга світова війна в цифрах і фактах:
- тривала з 1939 по 1945 рік і охопила 61 країну;
- загинуло понад 60 мільйонів людей;
- Україна втратила близько 8–10 мільйонів своїх громадян;
- мільйони українців воювали у складі різних армій антигітлерівської коаліції.
Жодна країна не може претендувати на визнання своєї виняткової ролі під час перемоги над нацизмом. Перемога — це результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Для України Друга світова війна стала найбільш жахливою катастрофою і справжньою трагедією для нашого народу. Бо саме на нашій території відбувалися одні з найзапекліших боїв усієї війни, Україна зазнала глибоких людських втрат і збитків, нанесених містам і селам, промисловості, сільському господарству.
Сьогодні, коли війна знову прийшла на нашу землю, День пам’яті та перемоги набуває ще глибшого значення. Ми, як ніколи, розуміємо ціну миру, силу єдності та важливість національної пам’яті. Ми схиляємо голови перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни, та тими, хто сьогодні боронить нашу державу.
Низький уклін героям. Вічна пам’ять загиблим. Слава тим, хто бореться за свободу і мир.
Ми пам’ятаємо. Ми єднаємося заради майбутнього. Ми перемагаємо.
Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК