logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

У 1993 році рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією.

Саме цього дня, 24 березня, у 1882-му році в Берліні бактеріолог Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка дотепер загрожує кожному з нас.

У світі щороку реєструється 9 мільйонів хворих на туберкульоз.

В Україні туберкульоз став епідемією ще у 1995 році. Щороку в нашій країні реєструється приблизно 40 тис. нових випадків.

З метою досягнення цілей боротьби з туберкульозом коледж долучився до заходів світової спільноти проведенням інформаційно-просвітницького тижня «Ні – туберкульозу!», що пройшов з 18 по 22 березня.

Був оголошений конкурс творчих робіт до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом на тему: «Як виглядає туберкульоз?».

tuberkulos 02

Про участь здобувачів освіти у конкурсі доповів у своїй презентації на засіданні екологічного клубу Андрій Вирвихвіст.

Бібліотекарка Ірина Полусмяк підготувала матеріал на тему: «24 Березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом».

Викладачка української мови Оксана Косінова провела серед студентів інтерв’ювання на тему: «Туберкульоз». Найкращою визнана робота Артема Заторського, студента групи ЕІТ9122.

Виховні години на тему: «Небезпека захворювання на туберкульоз» провели куратори груп.

З метою збереження здоров’я шляхом дотримування правил профілактики туберкульозу та здорового способу життя було проведено засідання екологічного клубу «ЕкоLife» на тему: «Переможемо туберкульоз разом!» Захід відкрили куратори клубу Наталія Балановська та Наталія Шаруділова, ознайомивши присутніх з метою та ціллю зустрічі.

Детальну інформацію про захворювання підготували та гідно презентували у своєму проєкті «За здоровий спосіб життя, вільний від туберкульозу» учасники клубу Єгор Авдійчук та Артем Матвіїв, студенти першого курсу, групи АЕІ9123.

tuberkulos 04

Виставку робіт із вторинної сировини на тему: «Квітни, а не хворій» прикрасили білі ромашки (символи боротьби із туберкульозом) учасниць екоклубу, студенток першого курсу, групи МПГ9123 Антоніни Веретюк, Кіри Казаченко, Надії Степонавічуте.

tuberkulos 03

Перегляд відеоролику «Профілактика туберкульозу» завершився проведенням вікторини «Що я знаю про туберкульоз?» Всі присутні змогли взяти участь та оцінити свої знання з даної теми.

Наостанок, студент четвертого курсу Денис Дулич, який є постійним учасником клубу, продекламував авторський вірш «Щоб бути здоровим…»

Для поширення інформаційно-просвітницьких знань щодо захворювання на туберкульоз матеріали засідання клубу були надіслані в групу батьків.

Всі заходи Тижня були спрямовані на розширення обізнаності та підвищення активності у боротьбі з глобальною епідемією туберкульозу.

Нагородження переможців та активних учасників організувала студентська рада, на чолі з Юрієм Мегелем, та президент клубу «ЕкоLife» Анна Безуля.

Відзначені: подякою - екологічний клуб «ЕкоLife», дипломами за участь в конкурсі: 1 місце – Наталія Шевель, група ГЗ9122; 2 місце – Анна Безуля, група АЕІ9123; 3 місце – Сергій Сабадаш, група АІ9122 та подякою Іван Шарап, група 9121.

Дякуємо всім за участь та підтримку в організації заходу!

Наталія Балановська, викладачка біології та екології.

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10