21 лютого увесь світ відзначає День рідної мови, який був запроваджений у листопаді 1999 році, згідно 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, з метою захисту мовної й культурної багатоманітності на тлі боротьби деяких націй та національностей з цілеспрямованим знищенням їхньої мови та культури.
Також, при запровадженні Дня рідної мови, бралося до уваги велика ймовірність втрати малих народів і народностей своїх культурних, мовних та інших ознак нації з плином часу, демографічних змін, розвитку прогресу та інших природних чинників, які без штучної підтримки світової спільноти та держави, в середині якої можуть розвиватися ці незворотні процеси й привести до повного забуття мови, культури, релігії, традицій та інших національних ознак, не можуть самотужки подолати ці чинники.
На жаль історія свідчіть про випадки зневілювання мовних та культурних цінностей з плином часу та втраті приналежності великої групи людей до національної та духовної культури своїх предків.
Наша нація з давніх часів мала великий мовний та культурний потенціал. Згідно з мовною картою минулих періодів, українська мова займала досить велику територію, включаючи деякі території інших держав.
З такою не зламною нацією, квітучою мовою, такими величезними культурними та релігійними традиціями, з такими видатними діячами України, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Павло Тичина та багато інших відомих українців, українська мова лише розквітала, б на теренах нашої держави.
Так, би все і було! Але, на жаль імперські, а часом і зовсім ворожі дії деяких держав – сусідів призвели до того, що наша мова завжди піддавалася утискам, а на даний час з’явилася загроза і повного штучного знищення української мови на тимчасово окупованих територіях.
З метою ознайомлення студентів з викликами часу боротьби нашої рідної мови за виживання в умовах повномасштабної війни рф проти України в групах АІ9122, АІ9123, АІ1123, АІ1124 і АІ1224 викладач Леонід Гребінчак провів виховну годину на тему: «Українська мова – ознака Української нації, збережемо мову – збережемо націю. Боротьба триває». На заході були присутні викладачі та співробітники нашого коледжу за, що їм велика вдячність оскільки своєю зацікавленістю до даної теми вони надихають наших студентів до небайдужого ставлення до мовного питання.
Основну увагу звернули на хронологію утисків української мови, причини їх виникнення, які зміни в українській мові були примусово введенні.
Для зміцнення патріотичного виховання було переглянуто декілька відеоматеріалів для ознайомлення студентів із творчістю сучасних блогерів, суспільних діячів, яким не байдужа доля України та української мови.
Дякую всім, хто взяв участь у виховному заході.
Слава Україні! Героям слава!
Викладач Леонід Гребінчак