26 вересня 2023 року студенти нашого коледжу взяли участь в заході, який був організований Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти спільно з відділом зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції, у форматі онлайн зустрічі зі студентськими колективами на тему «Інтернет шахрайство та кібербезпека в інтернеті».
Метою заходу є просвітницька робота щодо запобігання та попередження вчиненню правопорушень в освітньому середовищі та створення безпечних умов навчання, зокрема в умовах військової агресії російської федерації проти України.
Працівниця кіберполіції Євгенія ІВАНЧЕНКО розповіла про основні правила поведінки в інтернет-середовищі:
1. НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ НА НЕЗНАЙОМИХ АБО ПІДОЗРІЛИХ САЙТАХ - МОЖНА ПОТРАПИТИ НА ШАХРАЇВ!
Зазвичай шахраї працюють вночі, тобто: зламують акаунти, пересилають невідомі посилання, або пишуть такі звернення: «Любий друже…», «Ми з тобою давно знайомі…», «Позич гроші…». Прочитавши таке повідомлення вночі людина одразу може надіслати гроші шахраям.
2. НЕ ВАРТО ВІРИТИ ВСІМ ПОВІДОМЛЕННЯМ!
«Ваш родич потрапив в аварію. Необхідні гроші» – це інший тип повідомлень, які використовують шахраї в інтернеті. Гроші зазвичай потрібно платити терміново, оскільки, нібито, це питання життя та смерті. Так, особа отримавши повідомлення подібного змісту, починає панікувати та намагається допомогти своїй близькій людині та у стресовому стані перераховує кошти на вказаний рахунок. З часом виявляється, що все в порядку, а автор повідомлення більше не виходить на зв’язок. Отримавши таке повідомлення, насамперед варто діяти розсудливо. Для початку спробувати зв’язатись із людиною, стосовно якої ви отримали повідомлення.
Шахрайство – достатньо розповсюджений спосіб незаконного заволодіння чужою власністю. Злочинці постійно вигадають все нові й нові способи позбавлення людини її майна чи грошей. Шахраї діють не тільки на вулицях, а й телефоном, в інтернеті та ін. За факт доведеного шахрайства законодавством України передбачено кримінальну відповідальність.
Міра покарання за шахрайство передбачена статтею 190 Кримінального кодексу України:
- якщо вина правопорушника в шахрайських діях доведена вдруге або була вчинена групою осіб, відповідно до частини другої статті 190 КК передбачається позбавлення волі на строк до 3-х років;
- шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, карається позбавленням волі на строк від 3-х до 8-ми років;
- при вчиненні шахрайства організованою групою або при заподіянні шкоди в особливо великих розмірах передбачено позбавлення волі строком від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна (частина четверта статті 190 КК України).
ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЇВ,
ТРЕБА ЗАВЖДИ ЗБЕРІГАТИ ПИЛЬНІСТЬ!
ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ШАХРАЯ
ОДРАЗУ ДЗВОНИТЬ ДО ПОЛІЦІЇ!
Голова студентської ради Юрій МЕГЕЛЬ