Третій рік поспіль викладацька та студентська спільнота ВСП «Новокаховський фаховий коледж ТДАТУ» долучається 14 березня до святкування двох найнезвичайніших свят – День народження числа Пі та Міжнародного дня математики (International Day of Mathematics. - IDM).
Вперше День числа Пі відзначили у 1988 році у науково-популярному музеї Експлораторіум у Сан-Франциско. Вигадав це свято роком раніше фізик Ларрі Шоу. Другу подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня Пі та, власне, перших трьох знаків цієї математичної константи (3.14 за американською системою запису). Вперше День математики відзначили у 2020 році.
Міжнародний день математики, проголошений ЮНЕСКО, проходить під гаслом «Математика заради кращого світу». Відзначаючи красу та актуальність математики, це свято підкреслює важливу роль цієї дисципліни у досягненні цілей Організації Об'єднаних Націй у сфері сталого розвитку. Організований Міжнародним математичним союзом, Міжнародний день математики буде відзначений заходами як в онлайн, так і в режимі офлайн, включаючи святкування в навчальних закладах.
У 2025 році люди та організації по всьому світу провели понад 772 заходи у своїх містах. Наш навчальний заклад також зареєструвався і ми є на мапі світу, як учасники. Тема IDM 2025 року відзначає творчість, виявлену в математичних відкриттях і мистецтві. Використання математики в мистецтві відкриває двері для нових ідей, красивих і захопливих творінь.
Отже, в цей день математикині не залишились осторонь і провели черговий навчально – виховний тематичний захід – день народження числа ПІ в онлайн режимі. Викладач Віолета Поліхронова представила сайт Міжнародного дня математики, розповіла про тему 2025 року. Далі всі учасники мали можливість пройти бліц – опитування «Математичний розігрів», яке було проведено як веселе та пізнавальне онлайн-змагання між командами викладачів та студентів. Потім гості могли передивитися цікаве відео про історію виникнення та математичний зміст числа Пі.
В другій частині заходу викладач Вікторія Політицька запропонувала розв’язати задачу з зовнішнього незалежного оцінювання минулих років про визначення фужера, який містить найбільшу кількість рідини. Учасники й викладач разом згадали формули об’ємів тіл обертання, самостійно обчислили дану характеристику та зробили висновки.
В кінці свята ведучі заходу нагадали, що за традицією потрібно в 1.59 дня скуштувати кругле печиво, піцу, млинець або цукерку за круглим столом та випити каву, чай або сік в чашці, стакані або фужері. Спільнота коледжу приєдналася до флешмобу - «Я святкую день народження числа ПІ - 2025». Активну участь взяли студенти й викладачі нашого коледжу. Вдалого всім святкування та смачного.
Викладачі математики Віолета Поліхронова, Вікторія Політицька