logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях

Відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях

Україна обов’язково відновить свою територіальну цілісність. Ніхто не знає, коли це відбудеться, але ми вже маємо бути готові до дуже важливої освітянської роботи на нашій території. На деокупованих територіях потрібне не лише фізичне розмінування, але й ментальне – від ворожої пропаганди та проросійських наративів.

Впродовж 6 місяців команда освітян, за підтримки проєкту Агенства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадянської довіри (UCBI)», провели дослідження викликів та практичних аспектів реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо освіти.

vidnovlenna osviti 02

14.02.24 відбувся воркшоп «Способи долання впливу російських наративів на тимчасово окупованих територіях», в роботі якого взяла участь Олена Новаковська. За результатами роботи експертної групи було розроблено аналітичні документи Зелена книга та Біла книга, в які увійшли проблеми й потенційні рішення з відновлення освіти. Книги містять пропозиції для органів влади, неурядових та донорських організацій щодо політик, заходів та інструментів, які необхідно впроваджувати у сфері освіти для реінтеграції та когнітивної деокупації тимчасово окупованих територій.

vidnovlenna osviti 03

22 березня експертна група була запрошена на презентацію цього аналітичного документа, яка складалася з обговорення дослідження «Біла книга з відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях». Також відбулася панельна дискусія щодо відновлення освіти на деокупованих територіях за участю: Оксена Лісового – Міністра освіти та науки України; Ірини Верещук – віцепрем’єр-міністра, міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Сергія Бабака – голови комітету з питань освіти, науки та інновацій у Верховній Раді України; Таміли Ташевої – постійної представниці Президента України в АР Крим; Ганни Новосад – співзасновниці фонду SavED та панельна дискусія за участю представників громад.

vidnovlenna osviti 04

У підсумку плідної роботи команда дійшла висновку, що представлені документи це не книги, які потрібно відкласти на полицю до повної деокупації, а план, за яким потрібно рухатися вже!

Ознайомитись з книгами й напрацюваннями експертної групи можна тут.

Олена Новаковська

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10