19.12.2024 в онлайн-режимі на платформі Zoom відбулось засідання методичної ради.
По першому питанню голови циклових комісій Валентина Довбня, Михайло Тодоріко, Микола Вдодович звітували про самоаналіз професійно-педагогічної активності викладачів у I семестрі 2024/2025 н.р.
Було обговорено умови участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР-2025».
По другому питанню методист Наталія Граборенко акцентувала увагу членів методичної ради на мотивації викладачів до створення нових продуктивних форм роботи зі здобувачами освіти в непростих умовах, продиктованих сучасним станом у країні, а саме про створення відеолекцій та впровадження їх в освітній процес. Перевагами відеолекцій є мотивація та стимулювання студентів до навчання де освітній матеріал подається в різних формах, що надає можливість його перегляду в зручний час.
Заступник директора з навчальної роботи Лариса Назарова зауважила, що візуалізація навчального матеріалу дозволяє вирішити цілий ряд педагогічних завдань:
- забезпечення навчання в умовах сьогодення;
- активізації навчальної та пізнавальної діяльності здобувачів освіти;
- формування і розвиток критичного і візуального мислення;
- зорове сприйняття матеріалу;
- розширити спектр форм візуалізації навчального матеріалу;
- підвищення візуальної грамотності та візуальної культури учасників освітнього процесу.
Методист з інформаційних технологій Олексій Брага порівняв характеристики різних програмних засобів для створення мультимедійного навчального контенту. Відеолекція, як форма подачі навчального матеріалу, найбільш подібна до традиційної лекції.
По третьому питанню методист Наталія Граборенко звітувала про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2024 році, а також презентувала план підвищення кваліфікації на 2025 рік.
Пам’ятаємо, що викладач — це модератор процесу навчання, який робить такий процес цікавим та корисним!
Методист Наталія Граборенко