logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Практичні семінари для аграріїв

Практичні семінари для аграріїв

22 грудня на базі Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН в офлайн та онлайн форматі відбулися практичні семінари на тему «Практика вирощування покривних культур в різних регіонах України» та «Зміна клімату та сільське господарство в Україні: Чому це важливо і як про це говорити».

Від нашого коледжу у семінарі взяла участь Марія Гордецька.

Метою практичного семінару на тему «Практика вирощування покривних культур в різних регіонах України» є висвітлення практичного досвіду фермерів, які використовують покривні культури в різних областях для збереження ґрунтів, боротьби з ерозією ґрунту та збільшення поглинання вуглецю. Загальна мета полягає в тому, щоб поширити знання та практичний досвід цих методів, щоб вони використовувалися більш широко для підготовки українського сільськогосподарського сектору до поточних та очікуваних змін клімату.

seminar nmc 03

Серед обговорюваних тем – зміна клімату та її вплив на сільське господарство, водні біоресурси та екологію в Україні; як екстремальні кліматичні явища перешкоджають розвитку сільського господарства; як зменшення викидів парникових газів та перехід до низьковуглецевих технологій у сільському господарстві може допомогти пом'якшити наслідки зміни клімату.

В семінарі взяли участь Тетяна Іщенко, директорка Науково-методичного центру ВФПО, Олександр Журавель, Національний координатор проєктів ФАО в Україні, Микола Косолап, Національний експерт ФАО в Україні, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП України, Віктор Філатов, фермер. ТОВ «Харківське насіння», Харківська область, Михайло Войтовик, фермер ТОВ «Мрія», Київська область, Павло Котляр, агроном, консультант з відновлювального землеробства та координатор проєкту Soilteq UA Souffle Agro Ukraine.

seminar nmc 02

Метою практичного семінару на тему «Зміна клімату та сільське господарство в Україні: Чому це важливо і як про це говорити» є пояснення простою мовою та роз'яснення технічного взаємозв'язку між зміною клімату та сільським господарством для журналістів, освітян та інших комунікаторів. Загальна мета полягає в тому, щоб допомогти ключовим комунікаторам краще зрозуміти цю тему, щоб вони могли підкреслити важливість цих питань в економічному відновленні України для своєї цільової аудиторії.

В семінарі взяли участь Джена Жадін, керівниця відділу стратегічного планування ФАО в Україні, Раїса Вожегова, Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства, Тетяна Адаменко, Український гідрометеорологічний центр.

seminar nmc 04

Таким чином, зацікавлені сторони в аграрному секторі отримають кращу інформацію про те, як змінити свої практики, щоб зробити їх більш кліматично орієнтованими. Зокрема, на семінарі будуть розглянуті такі теми:

  • Чому медіа та освітяни мають популяризувати кліматично-адаптивні практики серед фермерів?
  • Зміна клімату та її вплив на глобальні екосистеми та економіку.
  • Роль сільського господарства у пом'якшенні (послабленні) та адаптації до зміни клімату в Україні.
  • Чому ресурсозаощаджувальне сільське господарство, ґрунтозахисні технології, нульовий обробіток ґрунту та сівозміни є кліматично орієнтованими.
  • Інші агроекологічні підходи до управління ландшафтом.
  • Приклади успішних кліматично орієнтованих сільськогосподарських практик в Україні.

Завідувач навчально-виробничих практик Марія Гордецька

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10