26 квітня 2024 року відзначають 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології.
Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
Хмара радіоактивного пилу зачепила Україну, Білорусь, рф та частину Європи. Після аварії 8,5 млн людей дістали опромінення, загинуло близько 4000 осіб.
Чорнобильська катастрофа змінила увесь світ, зламала життя сотень тисяч людей і назавжди спотворила ландшафт величезної території, яка постраждала від радіоактивного забруднення.
Ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – подвиг, символ мужності і єднання людей перед лихом. 26 квітня – день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їхню самопожертву. Сьогодні висловлюємо щирі слова подяки, шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність та схиляємо голови, пам’ятаючи про тих, хто загинув заради життя!
Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК