07.11.2024 року відбувся запланований семінар кураторів, в якому взяли участь куратори груп та адміністрація коледжу.
Учасники обговорили питання, що стосуються важливості ролі куратора у підтримці студентів та їх адаптації до нових методів навчання в умовах змішаних форм освітнього процесу.
При поєднанні традиційного очного навчання і дистанційних технологій, виникає потреба у використанні спеціальних методів навчання та підтримки студентів.
Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК акцентувала на методах, які можуть ефективно працювати в таких умовах:
- Фліп-клас (перевернутий клас).
- Проблемно-орієнтоване навчання.
- Проєктне навчання.
- Онлайн-семінари та вебінари.
- Модульне навчання.
- Дистанційні лабораторії та симуляції та ін.
Також важливими є методи підтримки студентів: індивідуальні онлайн-консультації, онлайн-тьюторинг (наставництво), менторські програми, платформи для спільної роботи, форуми та групи підтримки, регулярний зворотний зв'язок, психологічна підтримка онлайн.
Лілія БРАГІНА, керівник фізичного виховання, куратор групи МПТ9122 поділилась досвідом розвитку лідерських якостей у студентів і наголосила на тому, що одним із найбільших викликів для викладачів, стало те, що з початком повномасштабної війни активність студентів у навчально-виховному процесі помітно знизилась. Таким чином, доводиться посилювати мотивацію студентів до навчання, оскільки психологічний стан учасників процесу, а також фізична можливість продовжувати навчання не завжди є позитивною.
Постійний контакт зі студентами, велика відповідальність, високі очікування – все це може призвести до виснаження та втрати інтересу до роботи. Практичний психолог коледжу, куратор груп ПТ1124 та ГЗ1224 Вікторія ТАРАСОВА надала професійну консультацію і поради учасникам семінару щодо профілактики емоційного вигорання кураторів, адже емоційне вигорання – це серйозна проблема, яка доволі часто зустрічається. Тому важливо складати реалістичні плани роботи, доглядати за своїм здоров’ям, комунікувати та займатись саморозвитком, створювати групи, де куратори можуть обмінюватися досвідом, отримувати підтримку і ділитися ідеями, дозволяти собі помилятись і пам’ятати про те, що наша робота важлива, але здоров’я – ще важливіше.
Олена ВІТОВЩИК рекомендувала учасникам семінару використовувати в роботі збірку науково-методичних праць «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти» за матеріалами науково-методичної конференції Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
Публікації присвячені питанням розвитку освіти в умовах дистанційного навчання, використання інноваційних технологій в освітньому процесі, неформальної освіти та її ролі в підготовці майбутніх фахівців, упровадження результатів наукових досліджень з пріоритетних напрямів у фахову підготовку здобувачів освіти технічних спеціальностей, провідним тенденціям суспільно-гуманітарної та економічної освіти.
Учасники висловили слова підтримки один одному і вже планують для обговорення актуальні питання для наступного семінару куратора.
Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК