logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови святкується щорічно 21 лютого. Це свято було оголошено в 1999 році Генеральною конференцією ЮНЕСКО, з метою вшанування культурного та мовного різноманіття у світі, а також підтримки різних мовних спадщин.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Головна мета цього свята - привернути увагу суспільства до важливості збереження та розвитку рідних мов, а також заохочення багатомовності та мовного розмаїття. В цей день вшановуються мовні права та свободи людини, а також відзначається важливість використання рідної мови в освіті, науковій сфері, урядових установах та громадському житті.

den movi 11

Міжнародний день рідної мови допомагає підкреслити роль мови в формуванні ідентичності, культурного спадку в різних країнах та серед різних груп населення. Це також нагадує про важливість збереження мовного розмаїття як важливого елемента світової спадщини.

Українська мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Українська мова набирала сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалася у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалася під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалася пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

den movi 13

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!

НЕХАЙ РІДНА МОВА БУДЕ ДЛЯ ВСІХ НАС ОБЕРЕГОМ!

Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10