День соборності України святкується 22 січня і є важливим національним святом, що відзначає об'єднання західноукраїнських та східноукраїнських земель в єдину державу в 1919 році.
Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.
Основні події, які визначають це свято:
- Українська Народна Республіка (УНР): у січні 1919 року Акт Злуки був підписаний у Києві, об'єднуючи УНР і Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР) в одну державу.
- Спільна боротьба: об'єднання відбулося в контексті спільної боротьби за незалежність України під час Громадянської війни та проти вторгнення більшовиків, білої армії та інших сил.
- Ідея єдності: День соборності втілює ідею єдності різних регіонів України в рамках одного народу та держави.
- Національна ідентичність: свято є важливим символом утвердження національної ідентичності та важливим етапом в історії формування незалежної України.
Соборність є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації, невіддільною складовою від державності, суверенітету й незалежності народу.
Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху спротиву нашої держави зовнішній агресії.
Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК