logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

22 січня – День Соборності України

22 січня – День Соборності України

День соборності України святкується 22 січня і є важливим національним святом, що відзначає об'єднання західноукраїнських та східноукраїнських земель в єдину державу в 1919 році.

Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.

den sobornosti 02

Основні події, які визначають це свято:

  1. Українська Народна Республіка (УНР): у січні 1919 року Акт Злуки був підписаний у Києві, об'єднуючи УНР і Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР) в одну державу.
  2. Спільна боротьба: об'єднання відбулося в контексті спільної боротьби за незалежність України під час Громадянської війни та проти вторгнення більшовиків, білої армії та інших сил.
  3. Ідея єдності: День соборності втілює ідею єдності різних регіонів України в рамках одного народу та держави.
  4. Національна ідентичність: свято є важливим символом утвердження національної ідентичності та важливим етапом в історії формування незалежної України.

den sobornosti 04

Соборність є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації, невіддільною складовою від державності, суверенітету й незалежності народу.

den sobornosti 03

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху спротиву нашої держави зовнішній агресії.

Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10